Polish MJ Fans

pamiętacie Janusza Zakrzeńskiego? Grał Benedykta Korczyńskiego w Nad Niemnem, on też zginął pod Smoleńskiem. :no:

112x162
 
Dear fans from poland.
I would like to give you my condoleances for losing your president.
I hope your country will stay calm and make the right decisions now and not get in trouble again.
Take care people, my thoughts and prayers are with you and your people!!!!

L.O.V.E.

Thank you for your support. For all of us it is difficult time. We lost many of of the country's highest military and civilian leaders, our president with his wife the day of 70th anniversary of the massacre of thousands of Polish officers by Soviet secret police at the beginning of World War II.
The same forrest, but different time.
Thank you so much.

L.O.V.E.
 
My deepest sympathies to all of you :huggy:... its so hard to believe something like this could even happen... :( Sending lots of prayers and wishes :heart:
 
Just wanted to send my condolences to you guys.

:angel:
 
Just leaving you some information from my city:

On the Wawel Castle in Kraków today...
uid_4552101cdd26374ef2c31b52a0b28aac1270918814840_width_306_play_0_pos_3_gs_1.jpg

there is a cross next to Wawel called Katyń's Cross that was put there to memorize the first tagedy in Katyń, when many Polish officers were secretly murdered by Soviets during the World War II.
Today Katyń and Smoleńsk mean even more... :cry:
People can leave flowers or pray there... This is the cross:
krzyzkatynskizprawejfotku4.jpg

...
:mellow:

Thank you dear all for writing and being here and for your condolences.
 
nie wiem czy zrobili to ze względu na Dudka, ale jakby nie było to bardzo miły gest



widziałam Jarosława Kaczyńskiego na miejscu katastrofy :cry:
 
tak, pokazywali w tvn albo tvp, nie wiem dokładnie, bo wszędzie mówią tylko o katastrofie. Naprawdę serce sie kraje kiedy widzisz kogoś kto opłakuje brata i bratową.
 
Jarosław dokonał identyfikacjii Lecha i Marii.

Premier Tusk z premierem Putinem złożyli kwiaty, zapalili znicze i pomodlili sie w intencji ofiar.
Na miejscu takze był Waldemar Pawlak.
Poza tym pokazywali reakcję ludzi w Katyniu ,którzy czekali na nich..na kilka minut po wiadomosci o tym ,że była katastrofa. Płacz i niedowierzanie.

Mieszkancy Smoleńska przychodzili z kwiatami bialo czerwonymi (goździki) i przekazwali dziennikarzom by ozdobili bramę lotniska. I jeden z mieszkanców powiedział , ze przeprasza ze to sie stało u nich.

Jutro o 12 w poludnie 2 minuty ciszy.

Tyle co zdążyłam teraz oblukać na wszystkich stacjach w polskiej tv..


Brazylia 3 dni załoby.
Pokazywali takze kondolencje od głow innych panstw.
USA, UK i najblizszych sasiadów.

Ja przekazuje info od Matta Pokory ( francuski wokalista)

Special thought to the Polish President Lech Kaczynski and his wife...RIP
 
Last edited:
Nie trawię Putina, ale szacunek dla niego i Miedwiediewa za to jak zachowali się w obliczu tragedii.
I żałoba narodowa w Rosji, jednak nie spodziewałam się tego.


Jarosław dokonał identyfikacjii Lecha i Marii.
Nie potrafię sobie wyobrazić co on musiał czuć...
 
Jarosław dokonał identyfikacjii Lecha i Marii.

Mieszkancy Smoleńska przychodzili z kwiatami bialo czerwonymi (goździki) i przekazwali dziennikarzom by ozdobili bramę lotniska. I jeden z mieszkanców powiedział , ze przeprasza ze to sie stało u nich.

Nie trawię Putina, ale szacunek dla niego i Miedwiediewa za to jak zachowali się w obliczu tragedii.
I żałoba narodowa w Rosji, jednak nie spodziewałam się tego.

Nie potrafię sobie wyobrazić co on musiał czuć...

Zgadzam sie z Wami obiema... Nie wyobrazam sobie co on czuje.
Zostawiajac rozne rzeczy na boku, straszliwie mi go zal...
Niewyobrazalne. Brata, tak bliskiego... zawsze tam byl, od urodzenia...

Robi na mnie tez wrazenie to, w jaki sposob zachowuja sie wladze rosyjskie...
nieoczekiwane i pelne szacunku.


In Poland we are going to have 2 minutes of silence tomorrow at 12 Polish time.
Just saying if anyone anywhere in the world wants to join in... :sad:

 
I oczywiscie sa debaty pt" Co by było gdyby.."
Programy publicystyczne na ten temat..itp.
Putin miał łzy w oczach jak był na miejscu tragedii z Tuskiem.
Stoi na czele ojej zapomniałam jak to brzmiało czegoś ..hmm co ma wyjasnic dlaczego to sie stało.
Aha i pokryją koszty powrotu ludzi do Polski o ile dobrze usłyszałam. Chcialam jak najwiecej zapamiętac by wam tutaj napisać, ale się nie dało aż tyle newsów na raz.

Pokazywali jeszcze taki zlepek informacji tv z całego swiata.
 
Mnie najbardziej zirytował dzisiaj jakis pajac dzienikarz, który wyskoczył jak filip z konopii z pytaniem 'kiedy będa wybory prezydenckie" w momencie kiedy marszałek Komorowski ogłaszał żałobe narodową. Sorry ale kogo to obchodzi w takim momencie? Wiadomo, że konstytucja reguluje te sprawy i po co wyskakiwac z pytaniami w takiej chwili?
 
A własnie Marszałek ogłosił ,że w ciagu 2 tygodni ustalą date wyborów.

btw.Barack Obama na twitterze napisał :
We join the people of Poland in mourning the passing of Polish President Kaczynski, and all those killed in today's tragic plane crash
http://twitter.com/BARACKOBAMA
 
Mieszkancy Smoleńska przychodzili z kwiatami bialo czerwonymi (goździki) i przekazwali dziennikarzom by ozdobili bramę lotniska. I jeden z mieszkanców powiedział , ze przeprasza ze to sie stało u nich.
kochani ludzie... nie wiem,co powiedzieć :cry: :cry: :cry:

I oczywiscie sa debaty pt" Co by było gdyby.."
Programy publicystyczne na ten temat..itp.
Putin miał łzy w oczach jak był na miejscu tragedii z Tuskiem.
Stoi na czele ojej zapomniałam jak to brzmiało czegoś ..hmm co ma wyjasnic dlaczego to sie stało.
Aha i pokryją koszty powrotu ludzi do Polski o ile dobrze usłyszałam. Chcialam jak najwiecej zapamiętac by wam tutaj napisać, ale się nie dało aż tyle newsów na raz.

Pokazywali jeszcze taki zlepek informacji tv z całego swiata.
Putin i władze rosyjskie naprawdę stanęli na wysokości zadania. Nie spodziewałam się tego szczerze mówiąc, ale muszę przyznać, że za to, co zrobili zasługują na najwyższy szacunek... kto wie, może to jest szansa - choć tak ciężko okupiona - na trwałą poprawę relacji polsko-rosyjskich? W końcu potrzebujemy w naszych sąsiadach przyjaciół i współpracowników, a nie wrogów...

Rosjanie mają pokryć koszty pobytu rodzin ofiar i osób im towarzyszących w Rosji.
 
No z tym,że sam to ja też nie wierzę. zawsze ladne przemowienia piszą by ladnie w tv wygladało czy tam gdzieś w necie.
Było tak i będzie. No ale jak piszesz gest jest ważny.
 
http://www.youtube.com/watch?v=HWzhPCeOL8I
for those who understand Russian - president of Russia Medviedew talks with Putin about Poland. Medviedew says about investigative committee, general attorney and special servise that is investigating all circumstances around the tragedy together with Polish partners. He says he was talking with polish prime minister and I believe a person who is holding resposibilities of a president to proceed with all needed procedures.
Putin says he wastalking with Polish prime minister and gave him his condolences. "a thing like this has never ever happened before. Polihprime minister wanted to come to the place of a tragedy. I came to see him. We were together on a place of catastrophe. We signed agreement of investigatime commitee." Than he talks about planned works of investigative commitee. It will be settled in Moscow - if I understood well this part. I am not sure about the next part, but I think he says that ministry of international affairs will do everything to allow families and their companions without visas or passes into Russia.
Medviediew: we will be cooperating with Polish prime minister and the one who is handling responsibilities of a president and we will help Polish who will come to Russia.
Putin talks about all services that are working all the time on a place of a tragedy including minister of transport and minister of health. "All services are busy with work".

jej, nie wiem, czemu to wszystko napisałam po angielsku a nie po polsku. Moze być nieskładne, bo ani angielskim ani rosyjskim nativem nie jestem. Mam nadzieję, ze dobrze to zrozumiałam i nic nie przekręciłam :)
 
dobranoc Cytrynko :huggy: Dzięki Virginia za materiał z Jarosławem... wygląda naprawdę strasznie :( :weeping: ... też zbieram sie spać, juz późno, dobranoc Justine, Cytrynko i Virginia!
 
My condolences to everyone :cry: :hug:

168zvbs.jpg


i hung this back up and lit a bunch of candles on my bureau too:depressed:
 
Back
Top